M2PA-90A11-24APW
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
M2PA-90A11-24APW
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
INDICATOR YELLOW SQUARE 24V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
25.00mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.89" x 0.93" (22.50mm x 23.50mm)
Panel Cutout Shape :
Rectangle
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V