YB02WKW01-5F24-JB
Manufacturer:
NKK Switches
Part Number:
YB02WKW01-5F24-JB
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
INDICATOR PB RND GRN 24V ILLUM
Manufacturer :
NKK Switches
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
10mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
White
Lens Size :
15.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V