FL1M-12SW-1-R12V
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products
Part Number:
FL1M-12SW-1-R12V
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
LED RED 12MM NUT 12VAC/DC STK
In Stock:
23
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (12.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
180°
Voltage :
12V