FL1P-12QW-2-G3V
Part Number:
FL1P-12QW-2-G3V
Description:
LED GRN 12MM SNAP 3VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
15.70mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.49" (12.50mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
3V