FL1P-10NW-1-Y24V
Part Number:
FL1P-10NW-1-Y24V
Description:
LED YEL 10MM NUT 24VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
19.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
24V