FL1P-8NW-1-G24V
Part Number:
FL1P-8NW-1-G24V
Description:
LED GRN 8MM NUT 24VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10mm, T-3 1/8
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
24V