FL1P-22NA-1-G12V
Part Number:
FL1P-22NA-1-G12V
Description:
LED GRN 22MM NUT 12VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
29.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.00mm)
Termination Style :
Screw Terminal
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V