FL1P-10NJ-4-Y2V
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products
Part Number:
FL1P-10NJ-4-Y2V
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
LED YEL 10MM NUT 2VAC/DC STK
In Stock:
68
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP50
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V