FL1P-8QW-2-Y110V
Part Number:
FL1P-8QW-2-Y110V
Description:
LED YEL 8MM SNAP 110VAC/DC STK
In Stock:
37
Current :
15mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
9.20mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
110V