FL1P-10QJ-1-R2V
Part Number:
FL1P-10QJ-1-R2V
Description:
LED RED 10MM SNAP 2VAC/DC STK
In Stock:
29
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
11.50mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V