Q25Y5SXXR1AE
Manufacturer:
APEM Inc.
Part Number:
Q25Y5SXXR1AE
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
INDICATOR 25MM RED 12-24V SEALED
In Stock:
30
Manufacturer :
APEM Inc.
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
30mA
Features :
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
18.20mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
5400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.99" (25.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 8.268" (210.0mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
7.5V