LB02KW01-5F24-JF
Manufacturer:
NKK Switches
Part Number:
LB02KW01-5F24-JF
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
IND PB ILLUM RND LB SER GRN SLD
In Stock:
115
Manufacturer :
NKK Switches
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
13mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
19.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V