FL1P-10NW-1-G3V
Part Number:
FL1P-10NW-1-G3V
Description:
LED GRN 10MM NUT 3VAC/DC STK
In Stock:
165
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP50
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
19.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
3V