FL1M-6CW-2-R24V
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products
Part Number:
FL1M-6CW-2-R24V
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Description:
LED RED 6MM NUT 24VDC STK
In Stock:
426
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP50
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
24V