ASMT-JW32-NWXH1
Manufacturer:
Broadcom
Part Number:
ASMT-JW32-NWXH1
Category:
White LED Lighting
Description:
LED ASMT-JX32 COOL WHT 5075K SMD
Manufacturer :
Broadcom
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
5075K (4500K ~ 5650K)
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
700mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
131lm (114lm ~ 148lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
111lm
Height - Seated (Max) :
0.077" (1.95mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
117 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
140°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V