SAW8WA2A-L37/M40-BA
Manufacturer:
Seoul Semiconductor
Part Number:
SAW8WA2A-L37/M40-BA
Category:
White LED Lighting
Description:
LED ACRICH COOL WHITE 5600K 2SMD
In Stock:
10
Manufacturer :
Seoul Semiconductor
Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
5600K (5300K ~ 6000K)
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
45mA
Current - Test :
40mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
128lm, 136lm
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
98 lm/W, 105 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
32.5V