FJR10K-S1B10KD0
Manufacturer:
FAVOR ELECTRONICS
Part Number:
FJR10K-S1B10KD0
Category:
Joystick Potentiometers
Description:
POTENTIOMETER JOYSTICK 3D 10K
In Stock:
80
Manufacturer :
FAVOR ELECTRONICS
Category :
Joystick Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Axis :
1
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.0125W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Rotation Angle :
60°
Size / Dimension :
Square - 0.518" L x 0.518" W x 0.766" H (13.15mm x 13.15mm x 19.45mm)
Tolerance :
±20%