CLU5031E
Part Number:
CLU5031E
Description:
POT 50K OHM 2W CARBON LINEAR
In Stock:
24
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.625" (15.88mm)
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
50k
Tolerance :
±10%