CLU1021E
Part Number:
CLU1021E
Description:
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR
In Stock:
50
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.625" (15.88mm)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
1k
Tolerance :
±10%