CLU5011E
Part Number:
CLU5011E
Description:
POT 500 OHM 2W CARBON LINEAR
In Stock:
12
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.625" (15.88mm)
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
500
Tolerance :
±10%