CLU1041E
Part Number:
CLU1041E
Description:
POT 100K OHM 2W CARBON LINEAR
In Stock:
69
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.625" (15.88mm)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100k
Tolerance :
±10%