22POTO10K-TBW
Manufacturer:
c3controls
Part Number:
22POTO10K-TBW
Category:
Rotary Potentiometers, Rheostats
Description:
POT 10K OHM 2W TERM KIT WIRED
Manufacturer :
c3controls
Category :
Actuator Diameter :
Actuator Length :
0.886" (22.50mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
Side Adjustment
Built in Switch :
Bushing Thread :
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
2W