535B1501JC
Part Number:
535B1501JC
Description:
POT 500 OHM 1.5W WIREWOUND LIN
In Stock:
44
Actuator Diameter :
0.2497" (6.34mm)
Actuator Length :
0.812" (20.63mm)
Power (Watts) :
1.5W
Resistance (Ohms) :
500
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±5%