533B1203JC
Part Number:
533B1203JC
Description:
POT 20K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
In Stock:
45
Actuator Diameter :
0.2497" (6.34mm)
Actuator Length :
0.812" (20.63mm)
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
20k
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±5%