357B0103MXB251S22
Part Number:
357B0103MXB251S22
Description:
POT PLASTIC LINEAR
In Stock:
82
Actuator Diameter :
0.250" (6.35mm)
Actuator Length :
0.866" (22.00mm)
Actuator Type :
Slotted
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
10k
Rotation :
Continuous
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Tolerance :
±20%