357B0202MAB251S22
Part Number:
357B0202MAB251S22
Description:
POT 2K OHM 1W PLASTIC LINEAR
In Stock:
33
Actuator Diameter :
0.250" (6.35mm)
Actuator Length :
0.874" (22.20mm)
Actuator Type :
Slotted
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
2k
Rotation :
Continuous
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Tolerance :
±20%