157S502MX
Part Number:
157S502MX
Description:
POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR
In Stock:
46
Actuator Diameter :
0.1248" (3.17mm)
Actuator Length :
0.500" (12.70mm)
Mounting Type :
Servo Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
5k
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Tolerance :
±20%