157S202MX
Part Number:
157S202MX
Description:
POT 2K OHM 1W PLASTIC LINEAR
In Stock:
71
Actuator Diameter :
0.1248" (3.17mm)
Actuator Length :
0.500" (12.70mm)
Mounting Type :
Servo Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance (Ohms) :
2k
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Tolerance :
±20%