534B1503JC
Part Number:
534B1503JC
Description:
POT 50K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
In Stock:
69
Actuator Diameter :
0.2497" (6.34mm)
Actuator Length :
0.812" (20.63mm)
Power (Watts) :
2W
Resistance (Ohms) :
50k
Temperature Coefficient :
20ppm/°C
Tolerance :
±5%