P160KN-0QC15A1MEG
Part Number:
P160KN-0QC15A1MEG
Description:
POT 1M OHM 1/10W PLASTIC LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Actuator Type :
Knurled and Slotted
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms) :
1M
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%