P160KN-0QC20A10K
Part Number:
P160KN-0QC20A10K
Description:
POT 10K OHM 1/10W PLASTIC LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms) :
10k
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%