P160KN-0QC15B250K
Part Number:
P160KN-0QC15B250K
Description:
POT 250K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
250k
Tolerance :
±20%