PDB181-K420K-103B
Part Number:
PDB181-K420K-103B
Description:
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
10k
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%