PDB181-K420K-503A2
Part Number:
PDB181-K420K-503A2
Description:
POT 50K OHM 1/10W CARBON LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance (Ohms) :
50k
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%