P160KN2-0EC15B100K
Part Number:
P160KN2-0EC15B100K
Description:
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Actuator Type :
Slotted
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance (Ohms) :
100k
Tolerance :
±20%