PTV09A-4015F-B502
Part Number:
PTV09A-4015F-B502
Description:
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
5k
Tolerance :
±20%