PTV09A-4030F-A102
Part Number:
PTV09A-4030F-A102
Description:
POT 1K OHM 1/20W CARBON LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
1.181" (30.00mm)
Actuator Type :
Flatted
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
1k
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%