PTV09A-4030U-B502
Part Number:
PTV09A-4030U-B502
Description:
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
1.181" (30.00mm)
Actuator Type :
Knurled
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
5k
Taper :
Linear
Tolerance :
±20%