PTV09A-4015U-A204
Part Number:
PTV09A-4015U-A204
Description:
POT 200K OHM 1/20W CARBON LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.591" (15.00mm)
Actuator Type :
Knurled
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
200k
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%