PTV09A-2025F-B103
Part Number:
PTV09A-2025F-B103
Description:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.984" (25.00mm)
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
10k
Tolerance :
±20%