PTV09A-2020F-B102
Part Number:
PTV09A-2020F-B102
Description:
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.787" (20.00mm)
Actuator Type :
Flatted
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
1k
Tolerance :
±20%