PTV09A-4025F-A203
Part Number:
PTV09A-4025F-A203
Description:
POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.984" (25.00mm)
Actuator Type :
Flatted
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance (Ohms) :
20k
Taper :
Logarithmic
Tolerance :
±20%