PTF60-154A-503B2
Part Number:
PTF60-154A-503B2
Description:
SLIDE POT 50K OHM 0.5W TOP 60MM
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.465" L x 0.787" W x 1.280" H (88.00mm x 20.00mm x 32.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm