PTF60-154A-104B2
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
PTF60-154A-104B2
Category:
Slide Potentiometers
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.5W TOP 60MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Panel Mount
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.465" L x 0.787" W x 1.280" H (88.00mm x 20.00mm x 32.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm