PTF45-154A-103B1
Part Number:
PTF45-154A-103B1
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
Mounting Type :
Panel Mount
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 1.280" H (73.00mm x 20.00mm x 32.50mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm