PS60G-B2SBR500K
Part Number:
PS60G-B2SBR500K
Description:
SLIDE POT 500KOHM 0.25W TOP 60MM
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.425" L x 0.630" W x 0.433" H (87.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm