PS60G-B2SBR10K
Manufacturer:
TT Electronics / BI Technologies
Part Number:
PS60G-B2SBR10K
Category:
Slide Potentiometers
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 60MM
Manufacturer :
Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 3.425" L x 0.630" W x 0.433" H (87.00mm x 16.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm