S45M-0PE1FBR100KN
Manufacturer:
TT Electronics / BI Technologies
Part Number:
S45M-0PE1FBR100KN
Category:
Slide Potentiometers
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.125W TOP
Manufacturer :
Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm