PS45L-R01FBR100K
Part Number:
PS45L-R01FBR100K
Description:
SLIDE POT 100KOHM 0.25W TOP 45MM
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.276" H (60.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm