PTF45-152A-104A1
Part Number:
PTF45-152A-104A1
Description:
SLIDE POT 100K OHM 0.125W TOP
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 2.874" L x 0.787" W x 0.551" H (73.00mm x 20.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±20%
Travel Range :
45mm